11. 10. 2014 – Seminář „Základy agility“; instruktor Petra Častová

Hlavní náplní semináře byla cesta začátků s mladým či nezkušeným psem. Každý na počátku tápe, kterým směrem se vydat. Například, když jsem začínala s agility já, nevěděla jsem lautr nic o možných způsobech vypracování zón. A protože jsem měla tak trochu povahově netypické zvíře na náš cvičák, postupně jsem z nevědomosti vyzkoušela snad všechny možné metody (odstupňované od nejhorší :D) – chytání psa, sbíhačky naváděné za pamlskem, regulace pohybu psa pohybem, sbíhačky přes klikr nebo za hračkou, zastavování všema čtyřma na zóně, zastavování two on – two off.. Základy agility s Peťou ČastovouVíte, jak to celé dopadlo?Ano, jako velká katastrofa! Cassce je sedm a i když už nějakých pět let poctivě pracujeme na pozici two on – two off, stále si nemůžu být jistá, že zastaví. Každou zónu musím ošetřovat, hlídat si jí a případně být připravená běh na závodech odpískat. Zkrátka a dobře.. i poctivě trénovaná, sebelepší technika postavená na špatných základech je k ničemu, protože ty chatrné základy se jednou zákonitě začnou kejklat. A přitom stačí věnovat pár hodin teoretické přípravě a pár týdnů přípravě psa na parkuru i mimo něj. Agility je sport a psi, kteří ho běhají jsou sportovci. Je potřeba je na tuto „kariéru“ připravit a sebe vybavit vědomostma, jak postupovat.

Abych se vrátila k semináři.. hlavními body bylo točení kolem bočnice (nácvik a trénink cip&cap), hry na drive a společnou komunikaci, slalom a zóny. Probíraly se metody nácviku, zejména jejich pro a proti.

Na konci osmihodinového semináře tedy měli účastníci probrány základní otázky a do budoucna se můžou rozhodnout pro nejlepší variantu pro svůj tým.

A přesně tak by to mělo být.

 

Odkazy na fotky:

Psí akce, z. s.

Váš komentář: