1. 3. 2015 – Dogfrisbee seminář; instruktor Míša Andrová

Na první březnovou neděli jsme naplánovali dogfrisbee seminář s Míšou. Původně jsme chtěli zopakovat Terezín, ale tam už jsme se nevešli s termíny, tak jsme doufali, že nám počasí vyjde vstříc a nechá nás trénovat venku.

Stromovku máme na tréninky ozkoušenou, Dogfrisbee seminář s Míšou Androvou (foto: Anna Postnikova)parkovat se dá blízko, plácek je dostatečně velký. Sice pár kolemjdoucích lidí, ale nic tragického. A kdo zrovna necvičí, může vyvenčit pejsky procházkou po Stromovce. Jediné, co mě posledních pár dní před seminářem děsilo, že pokud začne pršet, nemáme se kam schovat. Ale i pár kapek jsme ustáli a žádný velký liják naštěstí nepřišel.

Sešlo se nás něco kolem 15 lidí, někteří s pejsky, někteří jen na házení. Po většinou šlo o zkušené frisbeečkáře, často závodiníky, kteří jen potřebují pilovat to, co znají. Někteří vylepšují své freestylové sestavy, jiní je teprve dávají dohromady na své první závody. Někdo zase trénuje na distančky, rychlé vracečky, pouštění. Ale našli se mezi námi i úplní začátečníci a majitelé mladých pejsků, kteří potřebují zjistit, jak nejlépe začít.

Dogfrisbee seminář s Míšou Androvou (foto: Anna Postnikova)Míša si na nás tradičně vymýšlela různé „hrátky“, soutěže na rychlost, na přesnost. Naše házení bez psů bylo prokládáno trénováním s pejsky, abychom tam pak nezmrzli, když bychom čekali, než na nás dojde řada. Podle ohlasů, kdy zas uděláme další akci a jestli jim dáme příště zase vědět, nebo jak se dozvědí, že máme něco v plánu, usuzuji, že se seminář líbil. Já byla moc spokojená, bylo vidět, že se lidi baví, že si to užívají a věřím, že si ze semináře i něco odnesli. Míše patří velké díky za péči, kterou nám věnuje. Úsměv stále na tváři, a to i přesto, že rozdává stále dokola ty samé rady, protože někteří z nás jednoduše dělají stále dokola ty samé chyby. Ale Míša má vždycky trpělivosti dost. Takže, vyražte příště s námi!

Odkazy na fotky:

Anna Postnikova

Váš komentář: