Kokolindo Camp 2015; instruktor Peťa Hamšíková a Míša Andrová

Lucka Nováková & Ace of Spades Zip Zap (foto: Anna Postnikova)

Máme za sebou první ročník letního výcvikového tábora pod taktovkou Psích akcí a troufám si říct, že ho máme za sebou úspěšně. Tábor se konal poslední týden v červnu na ranči Esadera nedaleko Písku. Na ranči jsme měli zařízené ubytování v chatičkách, vzhledem k počtu účastníků měl téměř každý chatku sám pro sebe. V areálu tábora byly k dispozici dva velké travnaté placy, jeden využitý pro agiliťáky, druhý pro dogfrisbee. Nemohlo se tedy stát, že by nějaký pejsek začátečník utekl na vedlejší parkur nebo něco podobného. Od personálu Esadery o nás bylo postaráno na výbornou. Skvělé jídlo, točené pivo a limo po celý den a to i do nočních (či brzky ranních) hodin, pokud jsme měli zrovna náladu protáhnout si večer.

Výcvik jsme měli rozdělený do dopoledního a odpoledního bloku, vždy po hodině a půl na každou skupinu. O agiliťáky se celý týden starala Peťa Hamšíková, o frisbeečkaře Míša Andrová. Po večeři už pejsci odpočívali a my jsme se zabavili sami. Hráli jsme Kanjam, ve kterém jsme ve středu spustili turnaj, později k večeru jsme se bavili u Activit, ve středu pár účastníků pro ostatní připravili noční bojovku, ve čtvrtek večer jsme opékali buřty u táboráku. Jednoduše řečeno, na nudu nebyl čas.

Ve čtvrtek jsme trochu nabourali klasický program, dali jsme dopoledne pejskům volno a sami si šli zaházet do lesa discgolf a před obědem proběhl souboj ve frisbee ultimate. V pátek jsme pak uspořádali menší táborové závody jak v agility, tak v dogfrisbee. Původní plán byl uspořádání závodů až v sobotu dopoledne, ale někteří z účastníků odjížděli už během pátku a nechtěli jsme jim odepřít možnost účasti na závodech, tak jsme trochu zaimprovizovali. Agility závody byly rozdělené na dva běhy (agility a jumping) pro ty pokročilejší týmy a štěňátkovský běh pro úplné začátečníky. V dogfrisbee jsme si zaházeli dartbee a superminidistance. Kompletní výsledky závodů najdete zde. Díky všem zůčastněným a gratuluji vítězům!

Lotty (foto: Anna Postnikova)Moc bych chtěla poděkovat všem, kdo na táboře byli. Chvíli jsem měla v plánu udělat akci větší, víc výcvikářů, víc lidí, ale teď jsem ráda, že jsem od toho upustila. Víc lidí by totiž znamenalo různé skupinkování se podle toho, jak se kdo s kým zná. Tady k tomu nedocházelo, přes den byl každý tam, kam patřil podle výcviku, ale večer jsme se téměř všichni sešli, společně poseděli, pokecali, zahráli nějakou hru, popili a šli spát. Sešla se skvělá parta lidí a myslím, že především díky tomu šlo o tábor, na který minimálně já, jen tak nezapomenu. Největší díky ovšem patří našich trenérkám! Peti i Míše, celý týden s úsměvem na tváři, i když nám zrovna pršelo a i když za sebou měly jen pár hodinek spánku. Prostě paráda a díky holky!

 

Odkazy na fotky:

Anna Postnikova / Hanka Matějková / Michal Holakovský

Váš komentář: