1.-2.8. – Zóny a cik/cap; instruktor Jitka Janásková

První srpnový víkend je za námi, tím pádem je za námi i půlka prázdnin a agility intenzivka s Jíťou zaměřená na nácvik zón a těsného stáčení. Intenzivka se konala na dingáckém cvičáku v Řepích, za jehož půjčení patří díky Peti Hamšíkové.

Sobotu jsme měli zaměřenou na nácvik stáčení. Nejprve nám Jitka ukázala nácvik na jedné skočce. Každý účastník si na ní vyzkoušel tři různé způsoby vedení – otočku na čelo, točení se psem a posílání psa od psovoda. Pak jsme dělali různá cvičení na samostatné vypracování skočky a na rozlišení povelů pro rovný skok vpřed a pro stáčení. Odpoledne už jsme měli postavený parkur, který každý běhal podle svých možností. Závodící týmy jej zvládaly vypracovat někdy i napoprvé, začátečníci pak běhali sekvence po několika málo skočkách. Jednoduše řečeno, individuální přístup ke každému, tak jak by to mělo být.

Neděle pak byla více teoretická, než běhací. Dozvěděli jsme se, jak začínat učit zastavované i sbíhané zóny, jak připravovat psy na netypické povrchy (úzké prkno na kladině, nestabilní houpačka, atd.). Jíťa s každým účastníkem jednotlivě probrala jeho metodu učení zóny, pokud už nějak začal, poradila s případnými problémy a vysvětlila, jak pracovat dál.

Dozvěděli jsme se spoustu věcí, které se dají uplatnit i jinde, než zrovna na zónovkách či stáčení, a to jak na agility parkuru, tak i mimo něj. Takže děkujeme mockrát za inspirativní seminář! A díky patří i účastníkům, protože nejen díky našim psům se učíme, ale i díky sledování druhých.

Odkazy na fotky:
Psí akce, z. s.

Váš komentář: