Strach a agrese ve světě zvířat s Františkem Šustou – PLNO

JAK NA STRES A AGRESI V TEORII I PRAXI

PLNO / Seznam účastníků


Instruktor: RNDr. František Šusta (www.treninkjerozhovor.cz)
Místo konání: Psí škola SUPERPES
Adresa: Ke Karlovu, Lysá nad Labem
GPS: 50°11’38.058″N, 14°49’7.064″E
Datum: 24. 3. 2019
Čas: 9:00 – cca. 18:00 (včetně pauzy na oběd)

 

V celodenním semináři spojení teorie i praxe se s Frantou zaměříme na stres trénovaného zvířete a nápravu problémových chování, které tento stres způsobuje – tedy především na projevy strachu a agrese.
 
Krom principů práce se stresem, a s tím souvisejících metod desenzitizace a kontrapodmiňování, si probereme mnoho dalších, převážně pozitivních, metod odnaučení problémového chování.
Nezapomeneme se ale podívat ani na to, kdy a za jakých podmínek fungují tresty – co znamená „trestej chování, netrestej zvíře“ a proč trestat nevhodné je ve skutečnosti mnohem těžší, než odměňovat správné.
 
Na dopolední teoretickou přednášku bude navazovat odpolední praxe pro přihlášené týmy. Tato praxe bude komentovaná pro diváky tak, aby se co nejlépe spojila do logického celku s probranou teorií.
S velkou pravděpodobností využijeme také ozvučení, aby všichni vše dobře slyšeli i přesto, že by někteří psíci potřebovali více prostoru 😉

 

Organizace a zázemí:

Praktické lekce budou zaměřeny na řešení určitého problému/cviku/požadavku v praxi, tzn. nebude tam prostor pro vysvětlování metodiky. Z tohoto důvodu se předpokládá, že aktivní účastníci již absolvovali některý z Františkových tréninků/seminářů/táborů, případně budou mít načteny Františkovy knihy! Jinými slovy, místa pro cvičící nejsou určená pro úplné začátečníky/laiky. Divácká místa jsou jim samozřejmě k dispozici 😉

Seminář se uskuteční na cvičáku SUPERPES v Lysé nad Labem. Bude k dispozici vytápěná klubovna, kde probereme teorii a na následnou praxi už budeme venku na cvičáku.

Na place budou přítomni vždy pouze trénující psi! Ostatní musí být odložení mimo dohled (v autech). Parkování přímo u cvičáku.

Upozorňujeme, že psi budou dlouhodobě odloženi, na plac se dostanou až odpoledne a jen po dobu svého cvičení, proto akce není vhodná pro psy, kteří takovéhle odložení nevydrží. Venčící „okna“ + pauza na oběd samozřejmě bude.

Háravé feny hlaste s dostatečným předstihem, jejich účast budu řešit s Frantou, nicméně by to neměl být větší problém.

 

Cena:

Cvičící tým – 1.500,- / teorie + 1 skupinka + divák na 2. skupince
Divák – 750,- / celý den

Přihláška je platná až po zaplacení plné ceny na účet. Platbu je po domluvě možné rozdělit na dvě části.
ROZHODUJE ČAS PŘIJETÍ POTVRZENÍ O ZADANÉ PLATBĚ, to posílejte na mail psiakce@gmail.com.

Platba za seminář je NEVRATNÁ. Při neúčasti na semináři platba propadá pořadateli, na pokrytí nákladů vynaložených na akci. Platbu je možné převést na náhradníka – pokud se tedy nemůžete zúčastnit, napište primárně na email psiakce@gmail.com a my oslovíme naše náhradníky, pokud nějací budou, dle času ve kterém se přihlásili! Ve chvíli, kdy nebudeme mít nahlášené náhradníky, musí si účastník najít náhradníka sám.

 

Kapacita:
Počet účastníků omezen na 5 týmů (psovod + pes) na jednu skupinu. Tzn. 10 týmů celkem.
Počet diváků omezen na 10!

 

S sebou:

  • pevné vodítko, obojek a postroj, náhubek
  • stopovací vodítko, je-ji pro vašeho psa třeba
  • pamlsky i hračky
  • klikr, pokud používáte
  • očkovací průkaz, kde je zaznamenáno platné očkování psa
  • zápisník, tužku
  • židličku

 

Za zdravotní stav svého psa i za škody způsobené psem zodpovídá jeho majitel. Vzniklé náklady hradí v plné výši.

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte nám napsat na mail psiakce@gmail.com nebo zavolat na tel. 721 530 977  (Petra).